Óda na anděla strážného

23. leden 2010 | 23.22 |

Mám pocit, jako bych zestárla o pár let a připadám si bez všeho toho, o co jsem příliš slabá - slabá na to šťastně dýchat. Nemám čas. Čas dělat dobré skutky i milé gesta, čas smát se z plných plic, když doplavem až na konec světa (a k tomu nemám ani příležitost). Chybí mi vůně léta a vítr ve vlasech, chybí mi věčné stěžování si, smích a Regina se svými podivnými písněmi. Tak jsem mírně naivní, co na tom, vždyť bych jen chtěla spasit svět... Spolu s ním i bez něj a zas dokola znova a znova.

Myslím, že mi chybí moře, mořský vzduch a beznadějné šumění vln vonící po soli a chutnající po vanilkové zmrzlině stékající mi po ruce a topící se na chodníkové šedi. Pamatuju si jednu hloupou větu, řekl jsi ji snad 5 let na zpět (mě to připadá jako tisíc). "Neboj, držím tě." Tehdy to byl příslib, mrknutí, krátké zpečetění budoucího prázdna. Proč jen nedodržíš všechny plané sliby? Stávají se zázraky? A na čtvrtý pokus? Sedím ve tmě a mám jen pár hloupých přání. Byl jsi tady s arašídy v cukru, které se hřály ve tvé dlani, v té, kterou jsem chtěla mít jen pro sebe. Možná jsem sobecká a popravdě připadám si trapná. Trochu bez chuti. Představuju si, jak umíš hloupě tancovat, jak tiše a s úsměvem nade mnou zas a znova držíš ochranitelskou ruku. Vidím tě jak sedíš na sleané skále v těch jediných kraťasech, co jsi si tenkrát vzal s sebou a povídáš. Nechápu, jak to může být najednou tak hloupě pryč.


Sea of Love by sylvesterSD on deviantART

Chtěla jsem být chráněná a ukradnout si pro sebe jen pár nic neznamenajících obětí, které znamenájí nic, vše a trošku něhy. Ve své sebestřednosti obdivovaná, ve svých úzkestech obletovaná, ve svých myšlenkách obětovaná. Chtěla bych se s tebou setkat, zas a znova u mořský proudů (a tentokrát bez NÍ prosím), nechci opět přebírat oceánům ty nejslanější vlastnosti. Možná, že to nevidíš, nebo toho zříš až příliš. Možná by jsi namítal, že to bude příliš složité (zas tak dobře tě neznám, však víš...), ale co není?

Je to pět let a já si pamatuju každý detail. Udivenost a ranní upravenosti, plavání do ráje a odpolední sportování ztížené přebytkem slunečních paprsků, povídky, tajemné sliby i ta večerní odmítnutí. Proč jsem tě vlastně měla vidět znova? Vždyť něco si z toho mám přinést - a fakt, že nejsem zrovná příliš fotogenická to jistě není. Příliš tomu nerozumím, jen mám zas a znova to přání: vidět, mluvit, být - s tebou a už nikdy bez tebe.

I'm not the sort of person..
Who falls..
In and quickly out of love..

But to you I gave my affection..
Right from the start..

If I have a lover..
Who loves me..
How could I break such a heart..
Yet you still get my attention..
right from the start...l

Why do you come here..
When you know I've got troubles enough..

Why do you call me..
When you know I can't answer the phone..

Why do you come here..
And pretend to be just passing by..
But I need to see you..
And I need to hold you..
Tightly.

Feeling guilty...worried..
Waking from tormented sleep..
This old love has me bound..
But the new love cuts deep..

If I choose now..
I'll lose out..
cuz one of us has to fall..
I need you..
And u...aren't there

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Óda na anděla strážného kate 25. 01. 2010 - 16:13
RE: Óda na anděla strážného cerviq 25. 01. 2010 - 21:51