O dokonalých představách

24. říjen 2009 | 22.26 |

Vždycky jsem chtěla vypadat tak trochu francouzsky a jako filmová hvězda. Schovívavě a s nutnou grácií si za uši lehce zastrkovat dlouhé kadeře, které neposedně lemují obličej plný pih. Chtěla jsem být pihatá a bláznivá, to přiznávám. Taky jsem chtěla toužit a bezmezně žít. Jednoduše a s chutí tančit osudem a ani na okamžik nesundat baletní střevíce. Uměla bych chodit po ulicích tak, až by to vyráželo dech, spolu s oduševnělostí bych se cpala saláty a jahodovou minerálkou a cítila se tak perfektní, až by ona perfektnost prostupovala každým mým pórem a vystavovala by se na obdiv.

Naštěstí sem si ale něco uvědomila dřív, než se mi tahle představa dokázala prodrat všemi buňkami a já jsem stihla zůstat svá. Tohle mé tajemství věděl jen jeden člověk. Ten, který mi následně napsal následující řádky...

*Miluju tvé temné vlasy, které si dělají co chtějí. Miluju tvou zvláštnost a tajemnost, tu odhodlanost s kterou bojuješ i vrásku na čele, kterou máš tehdy, pokud se trápíš. Miluju tě v malířské košili, když běháš po pokoji s bosými chodily celá zapatlaná od barev. Miluju červenou, žlotou, modrou i zelenou na tvých nehtech, zářících za svitu měsice.

Žiju a dýchám tvými zvyky, tím, jak si čistíš zuby po každém jídle i tvou příšernou posedlostí čokoládou. Žiju a dýchám z délky tvých řas, co se za temných večerů potají choulí v mé náručí. Žiju a dýchám tvou posedlostí, kdy se horlivě snažíš změnit svět.

*

A co tímhle chci říct? Že každý je originál i bez dlouhých blond vlasů i bez dokonalosti - protože právě ona dokonalost je sama o sobě příliš nudná, nemyslíte?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: O dokonalých představách constricted®pise.cz 24. 10. 2009 - 22:30
RE(2x): O dokonalých představách sophie 26. 10. 2009 - 23:24
RE: O dokonalých představách cerviq 25. 10. 2009 - 08:46
RE: O dokonalých představách kate:) 30. 10. 2009 - 12:24