O vlacích a povrchních láskách

13. listopad 2011 | 10.58 |

"Pohyb kupředu je vždy pohyb a to se počítá."

Věci kolem nás běží tempem dravé šelmy a já se nestačím divit. Prázdniny skončily. Kdyby jsi mi chtěl natrhat kytku, jako tu letní, zbyde ti jen chomáč mokrého listí. Tenhle podzim je občas smutný, ale učím se - ze svých chyb, z chyb ostatních a vzorových příkladů všech mých oblíbených knih. K učení mám ostatně příležitostí až příliš.

Pokaždé, když nastoupím do toho zpropadeného vlaku, který mě odveze pryč od věcí, které mám ráda, cítím se hrozně. Jednou, jednou napíšu sbírku črtů. Črtů z vlaku líně ujíždějícího do metropole střední Evropy, která je chladná, stejně jako mráz pod nohama a první jinovatka. Bude o něm, o tom, že to nevyšlo, ikdyž jsem hrozně chtěla, o lidech, co unuděni dalekou cestou přehazují nohu přes nohu a čtou románky v zaprášených knížkách z knihovny. Jednou, jednou jsem taky takhle četla. Tu tvou. Byla to nejpozoruhodnější knížka ve vlaku, to se vsaď. Protože znám ty příběhy z tvého vyprávění, protože jsi to ty a tvá slova, tvá hudba, tedy naše, tvé ideje úhledně zarovnané do odstavců. Kdykoliv ji náhodně otevřu a znovu se začtu do tvého snově reálného světa, nechci být nic jiného, než jeho součást.  Jednou jsem si dokonce představovala, že celá ta kniha je o mě, občas by to i sedělo, však víš, a cítila jsem se nadpozemsky.

Chci jen říct, že ta má kniha, ta by byla o tobě. Je to past vonící po palačinkách s medem a tvarohem. Chutnals totiž vždycky jako víno a voněl ještě líp, o to asi šlo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: O vlacích a povrchních láskách miriabel 14. 11. 2011 - 10:55
RE: O vlacích a povrchních láskách 20. 11. 2011 - 19:58