Svět podle Sophie

7. červenec 2010 | 21.50 |

Knihy ve vás zanechávají stopy. Myslíte na ně, a když se ponoříte to těch zvlášť dobrých, zapomínáte na svět kolem. Čas od času dáváte pozor na skřety , následně se obáváte koukat do zrcadla a na všechny působíte škrobeně. Kdykoliv čtete ty řádky žijete za celý svět. Svět, který v rukou ohmatala hromada lidí a přece je pro každého něčím novým, vyjímečným. Jak asi vypadá vaše Jůlie? A Sophie, ta jmenovkyně s rozpolceným srcem nejtěžší mateřské volby?

Konečně mám čas. Číst tak příliš, jak jen toužím. Číst a nejen to. Nahlas křičet a běhat po ráno. Myslet , jak se sluší a studovat, učit se hrát na pozóun.

Někdy je však dobré se zastavit. Jen tak tiše stát, v echu vlastního dechu, dovědět se po čem tělo a především duše touží. Myslet na Garpa i Jenny Fieldsovou a uvědomit si, že každý někam patří.

Sedněte si na chvíli. Je přece léto a taky prázdniny. Dejte si do uší třešně, pár taky do pusy a připomeňte si, jak vyjímečnou osobou jste. Já toho umím spousty. Smát se od srdce a nikdy nepodvádět. Kousat se do rtů a udělat se neviditelnou. Jsem jediným exemplářem svého druhu na světě.

Buďte pyšní na to, že jste. Vždyť kdo jiný toho o vás tolik ví? Kdo jiný by se měl chválit za dobře splněnou práci, či úspěšný den? Jediní vy sami víte, jak dobře se teď můžete cítit. A tak si užívejte prázdniny, hodně se usmívejte, i na ty, kteří si to příliš nezasllouží,  jinak by nemohli  hořce litovat, o co přišli. Mějte se prázdninově a slunečně, třeba se na toulkách za zážitky někde potkáme.

Vaše prázdninově egoistická

Sophie

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Svět podle Sophie cerviq®pise.cz 07. 07. 2010 - 22:34
RE: Svět podle Sophie lussinda 07. 07. 2010 - 23:50
RE: Svět podle Sophie dreamy (alenka) 08. 07. 2010 - 14:32
RE: Svět podle Sophie kate 22. 07. 2010 - 13:48